Připravte se: na silnici z Podivína do Lednice se příští týden vrhnou dělníci

Od příštího týdne začnou dělníci opravovat silnici mezi Podivínem a Lednicí. Půjde o náročnou stavbu, která kromě samotné rekonstrukce více než 4,6 kilometru dlouhého úseku komunikace II. třídy zahrnuje i opravy pěti mostů. Náklady dosáhnou 70,5 milionu korun. Projekt budeme financovat z rozpočtu Jihomoravského kraje a evropských fondů v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Stavební práce přesáhnou až do roku 2017, dobrá zpráva je, že se po většinu doby obejdou jen s částečnými uzavírkami.

Do konce května budou jihomoravští silničáři pracovat na třech úsecích v délce přibližně 100 metrů. Provoz v nich bude fungovat kyvadlově a řídit jej budou značky upravující přednost protijedoucích vozidel. Přibližně od středy počítáme s postupným vyloučením nákladní dopravy, které potrvá po celou dobu stavby.

V červnu se rozrostou opravované části do délky. Každá na přibližně půl kilometru. I v tomto případě bude fungovat provoz kyvadlově, usměrní jej semafory.

Od začátku července se už oklikou vydají i osobní auta a veřejná doprava s výjimkou autobusů Integrovaného dopravního systému (IDS). Zahájíme totiž práce spojené s technicky náročnými sanacemi svahů a rekonstrukcemi mostů, které si vyžádají úplnou uzavírku. Tato uzavírka by měla trvat maximálně čtyři měsíce. Celková doba uzavírek pro veřejnou dopravu je smluvně stanovena nanejvýš na 122 dnů. Opravovaný úsek objedete přes Rakvice, Přítluky a Bulhary do Lednice.

Šťastnou a bezpečnou cestu přeje

Roman Hanák
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: