Kraj opraví silnici u Boskovic. Peníze najdeme v navýšení rozpočtu na rekonstrukce

Něco přes dva kilometry silnice III. třídy mezi boskovickou městskou částí Bačov a křižovatkou na Sudice opraví o prázdninách jihomoravští silničáři. Na stávající vozovku natáhnou nový živičný koberec.

Příští týden vypíše Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje výběrové řízení na opravu. Odhadované náklady přesáhnou šest a půl milionu korun (včetně DPH). Peníze jsme vyhradili z navýšení krajského rozpočtu na rekonstrukce silnic II. a III. tříd o 50 milionů korun, které v dubnu schválili zastupitelé.

Další akce, které plánujeme z navýšení financovat, jsou například opravy silnice v Padochově a dál na Zbýšov, průtahu Vranovicemi a komunikace z Ivaň po křížení s I/52. Dále je to rekonstrukce průtahu Čejkovic a Cigánova, silnice mezi Milešovicemi a Kobeřicemi u Brna nebo komunikace spojující Hostim s Rozkoší.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: