Místo děr hladký asfalt: cesty na Hodonínsku dostanou nový povch

Silnice mezi Dubňany a Ratíškovicemi a přes dva kilometry dlouhý úsek vozovky u Dolních Bojanovic na Hodonínsku dostanou nový kabát. Dnes jsme o tom rozhodli na zasedání Rady Jihomoravského kraje (JMK). Pro první zmíněnou akci počítá kraj s investicí 19 milionů korun a dělníci by měli silnici opravovat od letošního srpna do listopadu. Rekonstrukce u Dolních Bojanovic vyjde na necelých 25 milionů. Poprvé se tam kopne do země letos v červnu a stavební práce skončí v říjnu. Na opravy využijeme peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury a obě akce přispějí ke zvýšení bezpečnosti řidičů na našich silnicích.

Přes 3,5 kilometru dlouhá silnice III. třídy mezi Dubňany a Ratíškovicemi je zvlněná, jsou na ní trhliny a hrboly od „záplatování“ výtluků. Její opravu proto Správa a údržba silnic JMK zařadila na seznam projektů, které mají na kraji prioritu. Po letošním listopadu bude ale vše vypadat jinak. Řidiči se projedou po novém povrchu a silnice bude bezpečnější. Součástí rekonstrukce bude i oprava nefunkčního odvodnění a úprava nezpevněných krajnic. Budou pročištěny příkopy, provedeno napojení sjezdů a sanace čel propustků.

V podobném stavu je i část silnice III. třídy od Dolních Bojanovic po křížení se silnicí I/55, která spojuje Břeclav s Uherským Hradištěm. Tam se řidiči po novém asfaltu projedou už letos v říjnu. Dojde k odfrézování a položení ložné i obrusné vrstvy vozovky, úpravě šířkového uspořádání a klopení, sanaci neúnosných okrajů vozovky a příkopů.

Stavební práce zaplatí kraj v obou případech z příspěvku Státního fondu dopravní infrastruktury na opravy krajských silnic. Letos z nich poputuje na jižní Moravu 238 milionů korun. Pro letošek se nám podařilo prostřednictvím Asociace krajů získat ze SFDI na krajské silnice v celé České republice celkem 3 miliardy korun. Dál ale jednáme s Ministerstvem dopravy o navýšení alespoň na úroveň loňského roku, kdy příspěvek činil 4,4 miliardy korun. Kraje, a v neposlední řadě i Jihomoravský kraj, dokázaly, že mají připravené projekty a umí peníze čerpat. Doufám proto, že se na ministerstvu ještě zamyslí a další peníze skutečně dostaneme. Rozhodně víme, jak je využít.

Šťastnou a bezpečnou cestu přeje

Roman Hanák
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: