Právo: VIDA! science centrum má nové exponáty

VIDA Science centrum v Brně má díky téměř 9 milionové dotaci kraje 19 nových atrakcí. Návštěvníci si s nimi užijí spoustu legrace a zjistí leccos o fungování světa kolem sebe. U představení čerstvých kousků jsem byl i já. A také média. Takto o akci informovalo Právo.

Zdroj: VIDA science centrum

Autor: Jan Kříž, celý článek najdete v deníku Právo z 12. 4. 2016 na straně 11

Návštěvníci brněnského VIDA! science centra si mohou nově vyzkoušet, kolik měří lidské střevo nebo jak funguje optický záznam či lednička na lidský pohon. Devatenáct exponátů rozšiřuje původní sestavu z listopadu 2014 na celých 170 kusů.

Manažer expozice Ondřej Hlouša ale dodává, že se nejedná zdaleka o poslední změnu v centru. „Podle zahraniční zkušenosti víme, že obvyklá životnost exponátu je deset let. To znamená, že bychom každý rok měli obměnit deset procent výstavy,“ říká Hlouša.

Provozovatelé se snažili nové exponáty zařadit do všech sekcí rovnoměrně. Nic by přitom nebylo možné bez účelové dotace Jihomoravského kraje ve výši 8,8 miliónu korun. Náměstek hejtmana Roman Hanák (ČSSD) je s VIDA! centrem spokojený a doufá, že v dětech probudí zájem o technické obory.

„Původně jsme se báli, aby byl o science centrum zájem a aby nebylo finančně ztrátové. Tyto obavy ale vyvrátila vysoká návštěvnost,“ poznamenal Hanák. Science centrum minulý rok navštívilo zhruba 230 000 lidí a letos to už bylo padesát tisíc.

(…)
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: