Právo: Vážení kamiónů má ochránit cesty

O kontrolách kamionů jsem psal i sám v aktualitách. A protože kraj přispěje jihomoravským policistům na nové speciální auto s nájezdnými váhami, jel jsem se na vážení i sám podívat. Přímo na místě jsem si promluvil i s redaktorem Práva.

Na řidiče nákladních aut si v pátek vyšlápli policisté. Do akce na odpočívadle nedaleko Rakvic na Břeclavsku si vzali i váhu. Chtějí tak pomoci ochránit komunikace před ničením přetíženými kamióny.

„Policejní hlídky samozřejmě kontrolují vše, doklady, technický stav, dodržování bezpečnostních přestávek a další. Dnes navíc zjišťují nejen jejich celkovou váhu, ale i to, zda zatížení jednotlivých náprav nepřekračuje povolenou mez,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Jihomoravského kraje Rostislav Snovický.

Špatně dopadlo hned druhé zastavené auto. Pravda, ne svou váhou, ale celkovým „uměleckým“ dojmem. Nevyhovující přední pneumatika, olej z motoru a dalších částí auta, který za několik minut stání stačil vytvořit různé obrazce na asfaltu pod autem, a chybějící zapisovací kolečko v tachografu. Sečteno a podtrženo: pokuta pět tisíc korun.

Nadměrně naložené kamióny vadí Jihomoravskému kraji, protože ničí krajské cesty. „Průjezd přetíženého kamiónu dokáže silnici poničit tak, jako by po ní projelo až 16 tisíc osobních automobilů. Kraj chce proto nepoctivým firmám a řidičům co nejvíce zkomplikovat praktiky, na které doplácejí občané jižní Moravy. Jihomoravským policistům například pomůžeme koupit speciální vozidlo pro vážení kamiónů. Přispějeme na něj pěti milióny korun,“ řekl náměstek hejtmana Roman Hanák.

(…)

Autor: Milan Vojtek, celý článek najdete v deníku Právo z 23. 4. 2016 na straně 13 

 
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: