Vyškovský deník.cz: Kobeřicemi projela spanilá jízda traktorů

Věděli jste, že také starostuji v Kobeřicích u Brna? Je tam hezky a máme jednu super tradici – Spanilou jízdu traktorů. Tyhle silné stroje neunikly hledáčku fotografů Vyškovského deníku.

(Fotografie Vyškovského deníku naleznete v příspěvku z 30. 4. 2016 na: http://goo.gl/ZsrisG)

Nejen Kobeřičtí, kteří jsou zakladateli akce, ale také lidé z nedalekých Milešovic, Šaratic nebo Heršpic zamířili v sobotu dopoledne na okraj Kobeřic směrem od Nížkovic. Právě tam startoval pátý ročník Spanilé jízdy traktorů.

Projížďky vesnicí se zúčastnila zhruba dvacítka strojů. Každý, kdo se postavil na start, dostal na památku magnetickou plaketu. A jak vznikl nápad pořádat právě takovou akci? „Každý má doma nějakou obdobu traktoru. A tak když jsme před lety s chlapy přemýšleli, co podniknout k 1. máji, napadla nás tato jízda. Jde v podstatě o parodii na průvod,“ vysvětlil jeden z organizátorů Martin Kryštof.

Autor: Michaela Martínková, 30.4.2016, vyskovsky.denik.cz
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: