ČT: Roman Hanák – doprava je priorita

Potkali jsme se u silnice v Pilském údolí u Boskovic, kde právě silničáři finišovali nový koberec. A docela přirozeně jsme se proto s Jakubem Váchou z České televize bavili o opravách silnic v Jihomoravském kraji.

Zdroj: Boskovice

Tomáš Drahoňovský, ČT

Silničáři v celé republice se s jarem pouštějí do oprav silnic. Rekonstrukce lokálního charakteru pro zajištění bezpečnosti a opravy výtluků po zimě plánuje třeba také Jihomoravský kraj. Na jedné z opravovaných silnic na jižní Moravě natáčel Jakub Vácha.

Jakub Vácha, ČT:

Kraj plánuje opravit asi 1 500 kilometrů silnic lokálním způsobem. To jsou ty opravy, které známe po zimě a lepení výtluků, prasklin a podobně. Ale potom se kraj chystá opravit 52 až 60 kilometrů hloubkově, to znamená způsobem, jako vidíte za mnou, kdy dělníci strhnou starý povrch a nahradí jej povrchem novým. Podrobnosti už s náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu Romanem Hanákem. Dobré odpoledne.

Roman Hanák:

Dobré odpoledne.

Jakub Vácha, ČT:

Jak jsem říkal, plánujete opravit 1500 kilometrů nepříliš celistvě. Potom 52 až 60 kilometrů do hloubky. Jaká je ta částka, kterou budete investovat do silnic.

Roman Hanák:

My jsme v rozpočtu letošního roku schválili v první fázi 112 milionů korun. Já jsem teď žádal radu JMK o navýšení této částky a příští týden budu předkládat zastupitelstvu navýšení o 50 milionů korun.

Jakub Vácha, ČT:

Je pravděpodobné, že toto navýšení projde?

Roman Hanák:

Já věřím tomu, že kraj si stejně jako já vyhodnotí dopravu jako prioritu a toto navýšení bude schváleno.

Jakub Vácha, ČT:

O těch sto dvanácti milionech rozhodovala rada někdy v únoru. Proč už tehdy jste nenavrhl částku těch 160 milionů korun.

Roman Hanák:

My samozřejmě vyhodnocujeme a uzavíráme rok 2015 a tuto čáístku uvolňujeme z přebytku loňského roku. V únoru jsme o této částce ještě nevěděli.

Zdroj: Česká televize, jedná se o přepis úvodu reportáže, kterou můžete celou zhlédnout na tomto odkazu: http://goo.gl/AO0NqV od 16. minuty.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: