V Kobeřicích letos opět bez dluhů

Přes 13 milionů korun, s takovými výdaji počítáme letos u nás v Kobeřicích u Brna. Může se to zdát jako vysoká částka, přesto držíme vyrovnaný rozpočet. Potvrzujeme tak, že nejzodpovědněji v České republice hospodaří obce.

Zdroj: Kobeřice u Brna

Stihnout toho přitom chceme opravdu hodně. Na letošek jsme naplánovali opravy silnice a dobudování zbytku dešťové kanalizace v ulici Vrchní. Brzy vybereme zhotovitele a dělníci na stavbu vyrazí v dubnu. Věřím, že hotovi budeme už v červenci.

Schválili jsme příspěvky pro Sokol a hasiče, tedy místní organizace, které aktivně pracují s mládeží a mají výborné výsledky.

V nejbližších dnech se také dozvíme, zda jsme na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy uspěli při získání dotace na rozšíření základní a mateřské školy, což by znamenalo nejen lepší prostředí pro děti, ale především vyšší kapacitu obou stupňů naší školy.

Dál pokračujeme v opravě dětského hřiště u kostela, kde zbývá dokončit oplocení. Na zastupitelstvu budeme řešit i projekt na komplexní obnovu a úpravu zeleně v obci.

Velkou slevu oproti loňsku se nám podařilo vyjednat na pojistné smlouvě pro obec. Navýšili jsme přitom pojištění z budov z 24 na 30 milionů korun, odpovědnost z 20 na 30 milionů, pojistili se proti ekologickým škodám a salmonele a nově jsme pojistili i čističku odpadních vod.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: