Roman Hanák: Loňský rok byl velkým poučením

Novináři zaznamenali, že každý měsíc zvu na krajský úřad všechny, kdo mají na jižní Moravě co do činění s opravami na silnicích a železnici. V krátkosti – chce zajistit, aby řidiči neobjížděli uzavírky po silnicích, které se taky opravují.

Zdroj: Moravské hospodářství

(Takhle o tom napsalo Moravské hospodářství 13. 3. 2016, celý článek najdete na: http://goo.gl/1yfuZN)

… Z uzavírky do uzavírky? Letos už ne

Více peněz znamená ale i více uzavírek. „Loňský rok byl velkým poučením. Kvůli dočerpávání evropských fondů bylo na silnicích tolik uzavírek, že se vůbec nehodilo vyjíždět,“ připomněl náměstek jihomoravského hejtmana pro dopravu Roman Hanák. Čerpání peněz z operačních programů je podle něj potřeba lépe rozvrhnout a nepodléhat pocitu, že času je dost. „Pak se vše sejde a nastane dopravní kolaps,“ varoval.

Ani letos nebude koordinace uzavírek mezi krajem a Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) jednoduchá. Obě strany o opravách ale intenzivně jednají, poznamenal Hanák. Jeho slova potvrdil i ředitel brněnského závodu ŘSD David Fiala. „Komunikace probíhá a harmonogramy ladíme na měsíční bázi,“ uvedl…

(A všimli si i na iDnes.cz, celý článek z 22. 3. 2016 najdete na: http://goo.gl/YFF069)

… Nekonečné chvíle strávené v dopravních kolonách v okolí Brna mají řidiči ještě v paměti. Do mnoha oprav se vloni pustilo jak Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), tak Jihomoravský kraj i obce. Mnohdy se tak stalo, že objízdná trasa vedla přes silnici, kterou dělníci také opravovali. Nic takového prý letos nehrozí.

Slibují to příslušné úřady, které se snaží koordinaci staveb intenzivně řešit. „Chceme zajistit, aby letošní modernizace dopravní infrastruktury zasáhly co nejméně do pohodlí abezpečnostiřidičůi cestujících,“ poznamenal náměstek jihomoravského hejtmana Roman Hanák (ČSSD).

Podle mluvčího ŘSD Jana Rýdla jsou jednání s krajem i policií po loňských zkušenostech velmi aktivní (o komplikacích jsme psali zde). „Celou zimu jsme se pokoušeli sladit termíny jednotlivých oprav. Je třeba si ovšem uvědomit, že v současné době dochází prakticky ke stavbě zcela nového povrchu dálnice D1, a to za plného provozu. Zcela bez omezení to nepůjde nikdy,“ zdůraznil Rýdl…
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: