Přebudujeme nepřehlednou křižovatku v Břeclavi

Dnes je křižovatka u břeclavské hlavní pošty zbytečně rozlehlá a nepřehledná. Přes silnici v jejím okolí navíc často přechází děti, které míří z vlakového nádraží do školy nebo domů. Kraj chce situaci zlepšit. Na dnešní schůzi rady jsme proto schválili plán přestavět potenciálně nebezpečný průsečík ulic Břetislavova, Sady 28. října, Stromořadí a Šilingrova na okružní křižovatku. Z krajské kasy na stavbu poputuje 10 milionů korun.

Jsem rád, že se nám podařilo záměr schválit. Křižovatka je svými dnešními parametry nevyhovující a kvůli její velké rozloze na ní hrozí nebezpečí dopravních nehod. Chceme tak přispět nejen k bezpečí řidičů, ale také dětí, které se v okolí často pohybují.

Peníze na stavbu v intravilánu města dáváme proto, že jednu z větví křížení tvoří krajská silnice II/425. Další tři ramena spadají pod město. Při budování okružní křižovatky odpadne jeden jízdní pruh. Místo něj počítáme s výstavbou cyklostezky. Považuji to za velmi rozumný krok. Na Břeclavsku máme mnoho cyklistů, ať už mezi místními nebo turisty, a ti musí mít možnost pohybovat se po našich silnicích bezpečně a pohodlně.

Šťastnou a bezpečnou cestu přeje

Roman Hanák
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: